Társadalmi kommunikáció és média
A képzés azt a célt szolgálja, hogy a hallgatók az alapműveltségre építve olyan kompatibilis médiaszakemberekké váljanak, akik a társtudományok bármely területén kapcsolatokat képesek kialakítani, és munkájukat magas szinten tudják elvégezni. Éppen ezért gyakorlati ismeretekre összpontosító, felkészítő foglalkozásokon segítjük a résztvevőket, hogy konkrét szerepekben és helyzetekben tudatos, spontán és kellően intim /felnőtt/ partnerek legyenek, és fel tudják dolgozni szerzett tapasztalataikat a média kínálta eszközökkel.
A szakképzettség megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 120 kredit
A jelentkezéssel kapcsolatos további információkat az alábbi linkre kattintva találja:
A Jelentkezési lapok beadási határideje minden év augusztus közepe.
Lásd még: www.felvi.hu – szakirányú képzéseknél
Ismertető
A képzés indoklása és célja:
Az itt megszerzendő társadalomtudományi kommunikációs ismeretek megalapozzák és kiszélesítik a lehetőségét, hogy a végzett hallgatók mint alapműveltségre építve olyan kompatibilis média szakemberekké váljanak, akik a társtudományok bármely területén kapcsolatokat képesek kialakítani és munkájukat magas szinten képesek elvégezni.
Éppen ezért gyakorlati ismeretekre összpontosító, felkészítő foglalkozásokon segítjük a résztvevőket, hogy képesek legyenek konkrét szerepekben és helyzetekben tudatos, spontán és kellően intim /felnőtt/ partnerek lenni, és fel tudják dolgozni szerzett tapasztalataikat a média kínálta eszközökkel.
A képzés során arra törekszünk, hogy elsődlegesen az általunk képviselt társadalmi körökben és viszonyrendszerekben legyenek képesek sikeressé válni, megfelelni önmaguk és mások elvárásainak. Azt szeretnénk, hogy a résztvevők megtanulják, hogy véleményük, döntéseik miként befolyásolhatják mások viselkedését. A Wesley hagyományaiból megőrizzük a sikeres megvalósításhoz szükséges hitelesség követelményét.
A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek:
Szakmai kompetenciák:
- Képes felismerni, hogy véleménye, döntései miként befolyásolják mások véleményét. E képességét tudatosan és a szakmai etikai elvárásoknak megfelelően használja.
- Konkrét szerepekben és helyzetekben tudatosan és spontán módon fel tudja dolgozni szerzett tapasztalatait a média kínálta eszközökkel.
- Képes munkáját az adott téma rendszerszemléletű közelítése alapján végezni.
- Képes felismerni az összefüggéseket témafeldolgozás közben.
- Továbbá felismer összefüggéseket a társadalomtudományok területeiről választott témájával kapcsolatban.
Tudáselemek, megszerezhető ismeretek:
- Párhuzamosan ismerkedik meg az írott sajtós, a televíziós és a rádiós ismeretekkel, majd az internetes újságírással, valamint a honlapok, weblapok természetével, felépítésével, rendszerével.
- Betekinthet, bekapcsolódhat a lapszerkesztőségek, -kiadók, könyvkiadók, valamint a televíziós társaságok felépítésébe, működésébe, rendszerébe.
- Megtanul megszólalni. Felkészül arra a szereplésre, amikor (hivatalos) szóvivőként vagy akár csak egy ügy képviselőjeként, tehát interjúalanyként áll a mikrofon „innenső“ oldalára.
- Rendezői, operatőri és vágói alapismereteket szerez, tehát komplexen, egy időben ismerheti meg a szakma minden szegmensét.
Személyes adottságok, készségek:
- A résztvevők egy része felkészült, művelt eszközhasználóvá válik, aki írni, látni, elemezni tudó felhasználóként hasznosítja a tanultakat, az arra képesek pedig utat találnak majd maguknak a médiavilág alkotói vagy kiszolgáló szintjein.
- A stúdium segítséget ad ahhoz, hogy sikeres közszereplővé váljon.
- Saját létező viszonyrendszerében képessé válik a sikerre, megfelelni önmaga és mások elvárásainak.
A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben:
A hallgatók előtt különböző ajtók nyílnak meg. Lesz aki csak felkészült, művelt nézőként és eszközhasználóként, írni, látni, elemezni tudó felhasználóként hasznosítja a tanultakat, és lesz, aki utat talál majd magának a nonprofit társadalom valamennyi szegmensébe, illetve a médiavilág alkotói vagy kiszolgáló szintjein.
A végzett hallgatók az alábbi környezetben, munkahelyeken tudják hasznosítani az itt tanultakat:
- közművelődési kommunikátor,
- kommunikációs asszisztens,
- szóvivő: társadalomtudományi területekhez tartozó munkahelyek szóvivője,
- hátrányos helyzetű csoportok médiasegítője.
Jelentkezési határidő:
Jelentkezési lap: letölthető a főiskola honlapjáról
Kérjük, mellékelje szakmai önéletrajzát és egy motivációs levelet!
Minimális létszám: 15 fő
Maximális létszám: 25 fő
Felvételi: beszélgetés
A Képzés Adatai
A KÉPZÉS NYELVE
- Magyar
KÉPZÉSI IDŐ
- 4 félév, kéthetente péntek-szombati napokon
A KÉPZÉS HELYSZÍNE
- Budapest
A KÉPZÉS DÍJA
- 140000 Ft/félév
MEGSZEREZHETŐ VÉGZETTSÉG
- Társadalmi kommunikátor